Pamiątka z wakacji w postaci przebarwień posłonecznych? Sprawdź jak sobie z nimi radzić! Blog kosmetyczny - Kate en su salsa
Uroda

Pamiątka z wakacji w postaci przebarwień posłonecznych? Sprawdź jak sobie z nimi radzić!

Lato jest bez wątpienia ulubioną porą roku wielu z nas. Odkąd klimat w Polsce się zmienił, gdzie zima trwa o wiele za długo, pierwsze letnie promienie słońca cieszą chyba każdego. Mimo wielu zalet słońca, jego nadużywanie może negatywnie wpłynąć na stan naszej skóry. Mimo, że ciężko jest nam to przyjąć do wiadomości to niestety fakty mówią inaczej – słońce jest jedną z głównych przyczyn szybszego starzenia się skóry. Na szczęście nauka stale się rozwija przez co kosmetyki dostępne na rynku są coraz skuteczniejsze. Główną rolę w dzisiejszym artykule odgrywa witamina C, której możliwości są dużo większe niż tylko zwalczanie infekcji w okresie jesienno-zimowym.

 

CZYM JEST WITAMINA C

Witamina C jest witaminą rozpuszczalną w wodzie. Jest bardzo niestabilna, tzn szybko ulega degradacji pod wpływem światła, wysokiej temperatury lub szybko się utlenia. Z tego powodu powinna być przechowywana w miejscach zaciemnionych, a w kosmetykach najlepiej w ciemnych buteleczkach, które chronią przed dostępem światła. Aby witamina C przyniosła wymierne korzyści istotne, by była głównym składnikiem kosmetyku, a nie jedynie dodatkiem znajdującym się na końcu jego składu. Najbardziej skuteczne zdecydowanie będą sera do twarzy. Dzięki rozwojowi nauki wiemy, że lepiej wchłaniane przez naszą skórę są pochodne witaminy C. Skuteczne jest również zamykanie jej w nanosomach lub liposomach co zapobiega jej degradacji w kontakcie z tlenem zanim przeniknie do głębszych warstw skóry. Obecnie najbardziej skuteczną formą witaminy C jest tetraizopalmitynian askorbylu. Kosmetyki na jej bazie znajdziecie u polskiego producenta kosmetyków Bandi, który niedawno wprowadził nową linię C-Active Care.

 

WITAMINA C JAKO SPOSÓB NA PRZEBARWIENIA POSŁONECZNE

Witamina C jest jednym z najsilniejszych antyoksydantów, dlatego podobnie jak witamina E nazywana jest eliksirem młodości. Stosowana doustnie lub zewnętrznie w kosmetykach wykazuje działanie przeciwstarzeniowe, a także redukuje już istniejące zmarszczki. Dzięki właściwościom rozjaśniającym witamina C jest skuteczna w walce z przebarwieniami skóry. Stosowana systematycznie zapobiega powstawaniu również nowych przebarwień.

 

NIE TYLKO LIKWIDUJE PRZEBARWIENIA!

Witamina C posiada szereg innych dobroczynnych właściwości, które doceni nasza skóra:

  • jako przeciwutleniacz zwalcza wolne rodniki, które przyczyniają się do mutacji oraz starzenia się organizmu.
  • wpływa na syntezę kolagenu, którego zanikanie z wiekiem prowadzi do wiotczenia skóry.
  • zapobiega tworzeniu się siniaków
  • zapobiega rozkładowi witaminy E (eliksir młodości)
  • chroni oczy dzięki neutralizacji wolnych rodników
  • wzmacnia naczynia krwionośne, skuteczna więc będzie przy cerze naczynkowej

 

PRODUKTY GODNE UWAGI Z ZAWARTOŚCIĄ WITAMINY C:

Ze znanych mi kosmetyków zawierających skuteczne formy witaminy C mogę polecić:

  • wspominaną wyżej markę Bandi
  • produkt, który używałam w ostatnim czasie to serum C Intense marki Cosmabell. Efekty działania były naprawdę widoczne i zadowalające.  Niestety wygląda na to, że produkt został wycofany z rynku, a strona internetowa marki Cosmabell zniknęła. Szkoda, gdyż byłam bardzo zadowolona z ich produktów. Dodam, że używam witaminy C w celach zapobiegania starzenia się skóry oraz niwelowania powstałych już zmarszczek. Z przebarwieniami na szczęście nie mam większych problemów.
  • Clarena oferuje krem do twarzy z ampułką ze 100% witaminą C, którą dodaje się do kremu.

Ze wszystkich trzech pozycji które podałam, najbardziej ekonomicznie jest zakupić serum marki Bandi ;)

 

Witamina C to bez wątpienia mój MUST HAVE letniej kosmetyczki! Można ją stosować przez cały rok, ale to właśnie latem szczególnie nam się przyda, ze względu na skuteczność w walce z fotostarzeniem się skóry (zmiany zachodzące w skórze pod wpływem działania słońca) oraz w niwelowaniu przebarwień posłonecznych. Oczywiście jest jeszcze wiele innych sposobów walki z nierównym kolorytem skóry, jednak nie wszystkie można stosować latem. Witaminę C można stosować w każdym wieku. Latem ze względu na wysokie temperatury skóra szybciej traci wodę, dlatego naprawdę warto włączyć do pielęgnacji dodatkową ochronę.

 

 

 

Artykuł nie jest sponsorowany.

Kosmetolog i pasjonatka zdrowego stylu życia. Blog powstał by pokazać Ci, że zdrowa skóra nie zależy tylko od odpowiedniej pielęgnacji, ale również od diety. Znajdziesz tu wszystko by spełnić potrzeby Twojej skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.