Moja najskuteczniejsza metoda na zdrowe i mocne włosy za grosze! Blog kosmetyczny - Kate en su salsa
Uroda

Moja najskuteczniejsza metoda na zdrowe i mocne włosy za grosze!

Nie od dziś wiadomo, że blond włosy potrzebują specjalnego traktowania. Tym bardziej te rozjaśniane. Nie sądziłam, że moje cienkie włosy będą kiedykolwiek w dobrej kondycji jeśli nie zrezygnuję z farbowania. Jak zwykle natura przychodzi z pomocą doprowadzając moje włosy do wymarzonej kondycji. I nie tylko blond włosy skorzystają na tej metodzie…

Mowa o naturalnych olejach, o których pewnie wielu z Was słyszało. Mogą zdziałać naprawdę cuda! Dawniej moje włosy się kruszyły i mogłam zapomnieć o ich zapuszczeniu. Maxymalna długość jaką osiągnęłam to do połowy łopatek, a i tak końcówki pozostawiały wiele do życzenia.

Odkąd zaczęłam stosować naturalne oleje włosy odżyły bardzo szybko! Już po pierwszym miesiącu były zauważalne duże różnice w ich kondycji. Mija trzeci rok odkąd do pielęgnacji włączyłam kurację olejową i na pewno się z nią już nie rozstanę. Nie ma na rynku lepszej odżywki, maski ani wcierki, która byłaby wstanie doprowadzić moje włosy do stanu w jakim są teraz. Świadoma pielęgnacja działa cuda!

Moja najskuteczniejsza metoda na zdrowe i mocne włosy za grosze! Blog kosmetyczny - Kate en su salsa
Moja najskuteczniejsza metoda na zdrowe i mocne włosy za grosze! Blog kosmetyczny – Kate en su salsa

Zdjęcia moich włosów na początku kuracji poniżej

Moja najskuteczniejsza metoda na zdrowe i mocne włosy za grosze! Blog kosmetyczny - Kate en su salsa
Moja najskuteczniejsza metoda na zdrowe i mocne włosy za grosze! Blog kosmetyczny – Kate en su salsa

OLEJOWANIE WŁOSÓW

Metodę, którą stosuję to właśnie olejowanie włosów. Jest szybka i bardzo skuteczna! Polega na:

  • nałożeniu przed myciem oleju na suche lub mokre włosy. Ja nakładam na suche, gdyż jest mi wygodniej. Nałożenie oleju trwa 1-2 minuty. Nakładam tyle oleju ile jest w stanie wchłonąć mój włos. Zwykle są to dwie duże krople. Zostawiam olej na minimum  15 minut, w trakcie których wykonuję codzienne obowiązki. Olej nakładam na połowę długości włosów, czasem również na skórę głowy.
  • po upływie określonego czasu moczę włosy i na wilgotne nakładam dowolną maskę lub odżywkę na ok. 1-2 minuty by zemulgować olej. Sam szampon nie poradzi sobie z usunięciem oleju i jeżeli nie nałożycie odżywki po umyciu możecie mieć tłuste włosy.
  • po zmyciu odżywki myję włosy szamponem.
  • następnie nakładam na nie ulubioną odżywkę, którą spłukuję i koniec.

ULUBIONE OLEJE

W zależności od rodzaju włosa (niskoporowaty, średnio lub wysoko) sprawdzi się inny olej. Kiedyś używałam kokosowego, który działał cuda! Dziś zupełnie mi nie służy. Odpowiedni olej do włosów dobrałam metodą prób i błędów. Warto mieć 2-3 oleje na zmianę, gdyż włos z czasem się przyzwyczaja i efekty mogą już nie być tak spektakularne jak na początku.

Moim ulubionymi olejami są: oliwa z oliwek, olej ze słodkich migdałów oraz olej macadamia. Najlepszym jednak jest olej ze słodkich migdałów, po którego sięgam najczęściej. Ważne byście wybierali olej extra virgin, który jest tłoczony na zimno, gdyż zawiera najwięcej dobroczynnych właściwości.

Olejowanie włosów polecam wszystkim. Dla mnie jest to najszybsza i najtańsza metoda na piękne i zdrowe włosy. Posiadaczki cienkich włosów z pewnością polubią się z olejowaniem, gdyż jest to najbardziej skuteczna metoda by doprowadzić włosy do idealnej kondycji. Bardzo polecam!

Kosmetolog i pasjonatka zdrowego stylu życia. Blog powstał by pokazać Ci, że zdrowa skóra nie zależy tylko od odpowiedniej pielęgnacji, ale również od diety. Znajdziesz tu wszystko by spełnić potrzeby Twojej skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.