Kilkuetapowe oczyszczanie skóry - dlaczego warto? Blog kosmetyczny - Kate en su salsa
Uroda

Kilkuetapowe oczyszczanie skóry – dlaczego warto?

O oczyszczaniu skóry pisałam już nieraz! Jest to jeden z ważniejszych elementów pielęgnacji mający ogromny wpływ na stan naszej cery. Dzięki prawidłowemu i dokładnemu oczyszczaniu skóra lepiej wchłonie kremy i eliksiry, które jej aplikujemy. Aby było to możliwe warto zastosować oczyszczanie kilkuetapowe, a to na czym polega opisałam dokładnie poniżej.

Oczyszczanie dwu lub trzyetapowe

Aby skóra była dobrze oczyszczona warto wprowadzić do pielęgnacji oczyszczanie kilkuetapowe. Przedstawię to na własnym przykładzie. Codziennie wieczorem oczyszczam skórę dwoma lub niekiedy trzema produktami. Sam płyn micelarny owszem jest skuteczny, ale musielibyśmy powtórzyć czynność kilkakrotnie, aby skóra pozostała idealnie czysta. Znacznie lepiej sprawdzi się podczas porannego oczyszczania, kiedy cera nie była narażona na dużą ilość zanieczyszczeń i nie była obciążona często „ciężkim” makijażem.

Nie zmienia to faktu, że nie można go na noc stosować. Jako pierwszy produkt do demakijażu stosuję właśnie płyn micelarny. Łatwiej jest mi dotrzeć wacikiem do zanieczyszczeń na granicy linii włosów przy okazji ich nie tłuszcząc. Nie stosuję kosmetyków wodoodpornych, dobrze więc radzi sobie również z demakijażem oczu.

Podczas demakijażu oczu unikajcie pocierania. Środek do demakijażu rozpuszcza makijaż, dlatego dodatkowe intensywne tarcie nie jest konieczne, wręcz niewskazane ze względu na cienką skórę w okolicach oczu.

Kolejny produkt, który jest moim hitem od jakiegoś czasu, dzięki temu, że świetnie rozpuszcza zabrudzenia, makijaż oraz sebum to olejek do demakijażu. Olejki wyróżniają się tym, że dobrze usuwają produkty wodoodporne nie naruszając przy tym warstwy hydrolipidowej skóry, przez co skóra nie ulega przesuszeniom. Nie zawierają środków powierzchniowo-czynnych, czyli myjących znajdujących się np. w żelach do mycia twarzy (zmieniają pH skóry na zasadowe, gdyż w takim środowisku rozpuszczają łatwo brud). Dzięki temu z powodzeniem mogą być stosowane przez posiadaczy cery wrażliwej. Przy jednoczesnym oczyszczeniu skóry, świetnie nawilżają i odżywiają. Ponadto produkty do demakijażu na bazie olejków są zwykle naturalne. Mogą być również jak najbardziej stosowane przez osoby mające cerę tłustą lub mieszaną.

Ostatni etap, który stosuję 2-3 razy w tygodniu to demakijaż żelem przy użyciu szczoteczki sonicznej. Podobnie jak olejek pozostawia skórę miękką i wyraźnie oczyszczoną. Ten sposób stosuję również niekiedy rano, kiedy mam trochę więcej czasu. Jeżeli jednak macie cerę suchą, bardzo suchą lub wrażliwą zdecydowanie lepiej sprawdzi się demakijaż olejkami. Ten etap wykonuję przed oczyszczaniem olejkami. Napisałam o nim jednak na końcu, gdyż tak jak wspomniałam, nie wykonuję go codziennie.

Na koniec oczyszczania skóry zawsze polecam i stosuję tonik do twarzy. Przy kontakcie skóry z wodą oraz substancjami myjącymi obecnymi w żelach kosmetyk ten jest wręcz obowiązkowy, gdyż przywraca naturalne kwaśne pH, które zapewnia jej prawidłowe funkcjonowanie!

Regularne oczyszczanie skóry zapobiega odkładaniu się na niej zbędnych substancji ze środowiska zewnętrznego, z którymi mamy kontakt codziennie. Ponadto usuwanie martwych komórek skóry zapobiega zapychaniu porów skóry oraz pozwala na lepsze wnikanie składników odżywczych zawartych w kosmetykach. Czyste pory skóry zapobiegają powstawaniu zaskórników, a my możemy cieszyć się zdrową i świeżą cerą! Bardzo Wam polecam oczyszczanie minimum dwuetapowe.

Kosmetolog i pasjonatka zdrowego stylu życia. Blog powstał by pokazać Ci, że zdrowa skóra nie zależy tylko od odpowiedniej pielęgnacji, ale również od diety. Znajdziesz tu wszystko by spełnić potrzeby Twojej skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.