Uroda,  Zdrowie

Aplikacja, która uchroni Was przed niepożądanymi substancjami zawartymi w kosmetykach!

Nie znam dziś osoby, która nie korzystałaby chociaż z jednej aplikacji przeznaczonej na telefon. Są łatwo dostępne i często darmowe dlatego tak wielu z nas po nie sięga. I słusznie, gdyż w wielu sytuacjach ułatwiają codzienne czynności i oszczędzają czas.

Dziś chcę Wam pokazać aplikację, dzięki której zakupy kosmetyczne będą łatwiejsze, szybsze i unikniecie niepotrzebnych błędów w wyborze kosmetyków.

Mowa o Comsetic Scan. Jest to aplikacja analizująca jakość składu kosmetyków. Wystarczy przeskanować kod kreskowy produktu by dowiedzieć się czy zawiera:

  • alergeny
  • substancje komedogenne (zapychające skórę – będące przyczyną powstania zaskórników)
  • substancje, które mogą być potencjalnie szkodliwe
  • substancje, które mogą mieć właściwości rakotwórcze
  • substancje niewskazane dla kobiet w ciąży

Odtąd zakupy staną się łatwiejsze, gdyż nie trzeba już śledzić składu każdego kosmetyku, który zamierzamy zakupić. Od teraz robi  to za nas aplikacja. Skanując produkt wyświetla nam się lista składników, niektóre z nich są w skrócie opisane. Dodatkowo jeżeli wiecie, że jakiś składnik Was zapycha lub nie chcecie narażać swojej skóry na działanie pewnych substancji możecie spersonalizować swój profil dodając je do alertów. Przy następnym skanowaniu produktów aplikacja poinformuje Was o ich obecności w kosmetyku.

Jest również opcja „sprawdź gdzie kupisz”, która automatycznie wyświetla cenę produktu w sklepie internetowym.

 

Baza kosmetyków dostępna w aplikacji jest bardzo duża. Zdarza się, że niektórych pozycji nie ma, ale jest ich niewiele. Rzadko też spotykam kosmetyk, który nie zawierałby żadnego składnika z powyższych kategorii. Większość z nich to jednak alergeny, które nie u wszystkich wywołują reakcje alergiczne. Gorzej, gdy kosmetyk zawiera substancje podejrzaną o działanie rakotwórcze lub szkodliwą dla zdrowia. Uważam, że genialną opcją jest wskazanie substancji niewskazanych dla kobiet w ciąży. W tym okresie szczególnie trzeba na siebie uważać, by maleństwo rosło zdrowo ;)

Aplikacja jest zupełnie darmowa. Jeśli lubicie wiedzieć co używacie z pewnością Wam się spodoba i na pewno ułatwi zakupy.

Znaliście tę aplikację? A może korzystacie z innych ?

 

 

 

Artykuł nie jest sponsorowany.

Kosmetolog i pasjonatka zdrowego stylu życia. Blog powstał by pokazać Ci, że zdrowa skóra nie zależy tylko od odpowiedniej pielęgnacji, ale również od diety. Znajdziesz tu wszystko by spełnić potrzeby Twojej skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.